Rwanda budget: wat kost een reis door Rwanda en prijs informatie!

Hoe duur is een reis door Rwanda? Het antwoord op deze vraag is afhankelijk van het type reiziger dat je bent, de activiteiten die je doet en hoe lang je op reis gaat. Maar ik kan wel iets vertellen over wat wij hebben uitgegeven in Rwanda. Dus in deze Rwanda budgetblog: hoe duur was onze reis door Rwanda en wat kosten levensmiddelen in Rwanda?


Hoeveel kost een reis naar Rwanda?

Disclaimer: Iedereen reist op zijn of haar manier en heeft hierin andere prioriteiten. Dat is helemaal prima, maar houd dit dus in je achterhoofd wanneer je onze kosten doorleest. Het kan altijd duurder of goedkoper.

Wij maakten een roadtrip door Rwanda waarbij we elke nacht kampeerden en ook elke bijna elke maaltijd zelf kookten. Onze accommodatie en eetkosten waren dus relatief laag. Op het gebied van activiteiten waren we redelijk kritisch omdat deze in Rwanda vaak erg duur zijn. We reisden per auto van Uganda naar Rwanda, de auto huurden we in Uganda en koste 55 euro per dag.Rwanda


Wat kost een reis door Rwanda?

 Aantal dagen: 7

Totaal uitgegeven Rwanda: Fr973.524 / €954,61/ $1.057,68
Uitgaven per persoon Rwanda: Fr486.737 / €477,31/ $528,85
Gemiddelde uitgave per dag in Rwanda: Fr139.063 / €136,37/ $151,09

Ons budget voor Rwanda: Fr130.528 / €128/ $141,82
Dagen op of onder budget: 4
Dagen boven budget: 3

Alle uitgaven zijn voor twee personen en zijn berekend op basis van wisselkoersen tijdens de reis. Dit is exclusief onze vliegtickets. De valuta weergegeven zijn: Rwandan Franc (Fr), Euro (€) en USA Dollar ($).What did we spend traveling in Rwanda?


Hoe duur is accommodatie in Rwanda? – 17,7% van totale budget Rwanda

Totaal uitgegeven: Fr172.654 / €169,31/ $187,59
Aantal nachten:  7
Gemiddelde overnachting voor 2 personen: Fr24.668 / €24,19/ $26,80

Waarvan kampeerspullen per dag: Fr10.197 / €10/ $11,08
Waarvan kosten camping per dag: Fr14.470 / €14,19/ $15,72

Je kunt het in Rwanda zo duur of goedkoop maken als je maar wil. Omdat wij kampeerspullen gehuurd hadden voor 10 euro per dag, kampeerden we iedere dag. Veel budget accommodaties in Rwanda bieden de mogelijkheid om zelf je tent op te zetten, er zijn vaak goede faciliteiten zoals douches en toiletten en op veel plekken is zelfs goed internet. Gemiddeld kost een kampeerplaats voor twee personen 14 euro.

Accommodatie in Rwanda?

Klik op de plaatsnaam hieronder en dan ga je direct naar de accommodaties waar wij sliepen in Rwanda!
Kigali (VIA VIA Gueshouse)Nyungwe National Park (Uwinka Campsite)Kibuye (Macheo Ecolodge)Gisenyi (INZU Lodge)Camping Rwanda


Hoe duur is transport in Rwanda? – 56,3% van totale budget Rwanda

Totaal uitgegeven: Fr548.299 / €537,68/ $595,73
Autohuur: Fr392.604 / €385/ $426,57
Benzine: Fr84.0707 / €82,38/ $91,27
Verzekering overtocht Uganda naar Rwanda : Fr71.382 / €70/ $77,56
Overig: Fr306/ €0,30/ $0,33

Ja, dit is verreweg onze grootste kostenpost, transport! We huurden in Uganda een auto voor 18 dagen en kochten een speciaal verzekeringscertificaat om ook de grens met Rwanda over te mogen. Per dag kostte onze fourwheeldrive 55 euro en daar kwam dan nog de benzine bovenop.

Self-drive in Rwanda

Aanvankelijk waren we niet van plan een auto te huren, waardoor ons gestelde budget lager lag. Maar na een paar weken Kenia met het openbaar vervoer besloten we om toch voor het gemak van een auto te kiezen. Ries was de kleine Matatu’s met zijn 1,93 meter behoorlijk zat en wilde graag weer wat meer vrijheid hebben.

Reizen per openbaar vervoer is veel goedkoper, echter kost dit meer tijd en vraagt het om meer flexibiliteit. Daarnaast hadden we nu de ruimte om een tent, slaapspullen, boodschappen en kookgerei mee te nemen. Hadden we dat niet gedaan, waren we aan accommodaties en eten waarschijnlijk meer geld kwijt geweest.


Hoe duur is eten in Rwanda? – 7,7% van totale budget Rwanda

Totaal uitgegeven: Fr75.125 / €73,67/ $81,62
Uitgaven per dag (2 personen): Fr10.728 / €10,52/ $11,67
Waarvan uit eten en drankjes: Fr27.982 / €27,44/ $30,40
Waarvan boodschappen: Fr47.143 / €46,23/ $51,22

Aan eten gaven we weinig geld uit, gemiddeld slechts €10,50 per dag voor twee personen. Bij onze kampeerspullen zaten ook een gasbrander, potten, pannen en bestek en na maanden van weinig koken, kookten we bijna elke dag. Goedkoop en ook gezond.

Omdat Rwanda een tijdlang een kolonie van België is geweest, wonen en werken er nog steeds veel Belgen. En dat zie je o.a. terug in de supermarkten. Er is een groot assortiment Belgische producten. Grappig om na zoveel maanden reizen ineens Nederlandse woorden in de supermarkt te zien. De meeste voedingsmiddelen zijn goedkoper dan in Nederland maar iets duurder dan in buurland Uganda.

Brood is trouwens een stuk lekkerder dan in Uganda en Kenia, waar men voornamelijk lang-houdbaar-brood heeft. Fruit en groenten kochten we veelal op de markt, waar prijzen erg laag liggen. Voor een kilo bananen betaal je bijvoorbeeld 60 cent, voor een grote avocado gemiddeld 30 cent.

Twee keer gingen we uit eten, de maaltijden lagen gemiddeld rond de 5 euro per persoon zonder drankjes.


Alles dat je moet weten over chimpansees spotten in het Nyungwe National Park!



Hoe duur zijn activiteiten in Rwanda? – 17,4% van totaal budget Rwanda

Totaal uitgegeven: Fr168.942 / €165,67/ $183,55
Chimpansees spotten: Fr163.986 / €160,81/ $180
Gift Genocide museum: Fr5000 / €4,86/ $3,55

Rwanda staat bekend om zijn focus op high end toeristen, met andere woorden, toeristen met meer dan genoeg geld. De meeste activiteiten zijn dan ook niet al te goedkoop. Wij hebben een hoop activiteiten niet gedaan vanwege de kosten. Hieronder benoem ik een selectie van dingen die we graag hadden gedaan maar lieten omdat het niet in ons budget paste.

Op onze eerste dag in Rwanda, in de hoofdstad Kigali bezochten we het Genocide Memorial Museum. Een indrukwekkend en heftig bezoekje, maar wel echt een must wanneer je naar Rwanda gaat. De entree is gratis, maar je mag wel een bijdrage geven aan het behoud van het museum. Wil je een audiotour doen, dan kost dat 20USD per persoon, wij lieten dat achterwege.

Zijn activiteiten in Rwanda goedkoop?

Een duurdere activiteit was het spotten van chimpansees. Deze apen leven in de buurt van het Nyungwe National Park. Ze zijn de toegangsprijs van 90 USD per persoon meer dan waard! Binnenkort volgt een uitgebreide blog over ons bezoek aan Nyungwe National Park en de chimpansees.

Welke activiteiten deden we niet in Rwanda om kosten te besparen?

  • Bezoek en rondleiding theeplantage (20 USD per persoon): Dit hadden we wel graag gedaan maar het kwam er simpelweg niet van. Achteraf gezien schijnt de theeplantage bij Kitabi Tea Factory het leukste te zijn. Let op: boek een bezoek en rondleiding bij de theeplantage zelf, via een touroperator betaal je makkelijk het viervoudige.
  • Gorilla trekking (1500 USD per persoon): Rwanda is een van de laatste landen ter wereld waar je de berggorilla kunt zien. Echter wel tegen een behoorlijke prijs. Wij vonden dit veel te duur, daarbij kun je net over de grens in Uganda voor 600 USD een gorillatrecking doen en in de Democratische Republiek Congo is het zelfs nog goedkoper (400USD) echter is het daar niet veilig momenteel.
  • Vulkaantocht (75 USD per persoon): Op het drielandenpunt met Uganda en DRC vind je acht grote vulkanen. Twee daarvan zijn nog actief. Het is mogelijk om in het Vulcano National Park in Rwanda een of meerdere vulkanen te beklimmen. Wij besloten dit niet te doen omdat we in Kenia al een prachtige vulkaan beklommen.
    Tip: Bezoek je zowel Uganda als Rwanda? Dan zijn de vulkaantochten in Rwanda net iets goedkoper dan in Uganda.
  • Boottocht op Lake Kivu (45 USD voor drie uur): Zowel vanuit Gisenyi als vanuit Kibuye, zijn er verschillende boottochtje te doen. Die vanuit Kibuye schijnen het mooiste te zijn, vooral Napoleon Island.

Tea plantation Rwanda


Overig: 0,9% van totaal budget Rwanda

Totaal uitgegeven: Fr8500 / €8,27/ $9,16
De was: Fr5000 / €4,87/ $5,39
Telefoonabonnement: Fr3500 / €3,40/ $3,77

Een simkaart met internet en beltegoed is echt supergoedkoop in Rwanda. Wij betaalden voor zeven dagen, met 3GB internet en 450 minuten bellen slechts €3,4! En natuurlijk moest de was ook gedaan worden. Voor een grote boodschappentas, helemaal vol, betaalden we een kleine vijf euro.


Wat kosten levensmiddelen in Rwanda?

Hieronder vind je de prijzen van levensmiddelen en algemen reisuitgave voor Rwanda.

  • 1 Kilo appels: Fr3200 / €3,16/ $3,48
  • 150 ml olijfolie: Fr1200 / €1,20 / $1,33
  • 1 Zak chips: Fr2000/ €1,18 / $1,31
  • 1 Kilo bananen: Fr 600/ €0,59/ $0,65
  • Bak kwark (0,5L): Fr 600/ €0,59/ $0,65
  • 1 Brood: Fr1000/ €0,98/ $1,09
  • 1 Avocado: Fr 250/ €0,25/ $0,28
  • Pak melk (1L): Fr800 / €0,78/ $0,87
  • Cola (0,5L): Fr600 / €0,59/ $0,65

  • Fles water (1,5L): Fr 600/ €0,59/ $0,65
  • Wijn in supermarkt (750 ml): Fr10.000 / €9,80/ $10,85
  • Flesje bier in de supermarkt: Fr900 / €0,88/ $0,98
  • Fles shampoo: Fr5000 / €4,94/ $5,44
  • Cappuccino: Fr2000 / €1,18/ $1,31
  • Glas wijn in restaurant: Fr3000/ €2,94/ $3,26
  • Lokaal biertje in een restaurant: Fr1000 / €0,98/ $1,09
  • Simpele lunch/ avondmaaltijd (1 pers): Fr5000 / €4,90/ $5,43
  • 1 Liter benzine: Fr 1090/ €1,07/ $1,19
  • 500 gram Nutella: Fr7200 / €7,1/ $7,83


Is Rwanda een budgetbestemming?

Rwanda kan je zo duur en zo goedkoop maken als je zelf wil. We hebben lodges gezien waar je voor €750 per persoon per nacht sliep, maar hebben ook op plekken geslapen waar we slechts €6 per persoon per nacht uitgaven. Eten en drinken is relatief goedkoop in Rwanda, een simpele maar lekkere lunch heb je vaak al vanaf 5 euro per persoon.

Activiteiten maken Rwanda een duur land, het is aan jou of je ze allemaal doet. Is Rwanda de enige plek die je bezoekt, dan is de kans groot dat je kosten voor activiteiten een stuk hoger liggen dan die van ons. Wij kozen bewust om bepaalde activiteiten te laten omdat we ze in omringende landen zouden doen of omdat we ze te duur vonden.

We hebben flink op ons budget gelet tijdens deze reis en toch zijn we behoorlijk over ons dagbudget van €128 per dag (twee personen) heen gegaan. Dit komt voornamelijk door de transportkosten. Reis jij met het openbaar vervoer door Rwanda, dan zullen je kosten waarschijnlijk een stuk lager liggen!

Wat is een realistisch dagbudget voor Rwanda?

Ben jij een budgetreiziger? Dan is het mogelijk om voor €75 per dag (per persoon) in Rwanda te reizen. Hierbij reis je met openbaar vervoer, slaap je in hostels en op campings en kook je zelf. Wel kun je met dit budget de verschillende nationale parken bezoeken.

Reis jij liever niet met openbaar vervoer, ga dan uit van een dagbudget van €100-€125 per persoon voor Rwanda. Hiervoor reis je met een huurauto, slaap je nog steeds relatief basic (maar wel met je eigen kampeerspullen) en bezoek je verschillende natuurparken.


All my travel blogs on RwandaKlik hier voor meer blogs over Rwanda!


Like this post? Pin it!

What did we spend travelling through Rwanda


Andere blogs over Rwanda

2 Comments

Leave a reply

Your email address will not be published.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites