Diary blog: drie heerlijke dagen in de zuidelijke Champagnestreek!

We kijken er al weken naar uit: ons tripje met vrienden Philippe en Eva naar de Champagnestreek! En niet zomaar de Champagnestreek, nee ook de regio waar wij volgend jaar elkaar het jawoord hopen te geven! Eindelijk is het dan zo ver, we gaan!


Roadtrip naar de Côte des Bar!

Het is donderdagmiddag 13.00 uur. Ik heb net mijn werklaptop dichtgeklapt, zes boterhammen naar binnen gewerkt en Ries achter zijn vodden gezeten (vreemd, in onze relatie moet ik altijd op de man wachten). Na een onhandige fietstocht (een koffer op de bagagedrager en twee halflege rugzakken op onze rug) komen we aan bij het station waar we braaf onze mondkapjes op doen. Die halflege rugzakken hebben trouwens een functie: op de terugweg kunnen daar mooi de flessen champagne in die we van plan zijn te kopen.

Eenmaal in Utrecht in het appartement van Philippe en Eva drinken we rustig een kopje koffie, laden we hun auto vol en stoppen we in alle gaten en kieren eten en snoep. Een echte roadtrip is natuurlijk niet compleet zonder een flinke sugarrush en aantasting van ons glazuur.French traditional hotel France


Benieuwd naar alle fijne plekken in de Côte des Bar én nog veel meer tips voor deze regio. Lees hier alles over de zuidelijke Champagnestreek!


Van Maastricht naar Nairobi naar de Champagne!

Trouwens, ik heb ze nu al twee keer benoemd maar nog helemaal niet voorgesteld. Philippe en Eva zijn vrienden uit onze studententijd. Ries leerde Philippe kennen als zijn manager bij een studentenbaan en niet veel later werd ik ook aan Philippe geïntroduceerd. Eva, die niet zoals wij in Maastricht studeerde maar in Utrecht, leerden we een paar jaar later kennen. Dit is trouwens niet de eerste keer dat deze twee op ons blog verschijnen, toen we door Kenia reisden, waren zij voor werk én vakantie toevallig ook in Nairobi. En zo gingen we de avond voor ze naar huis vlogen een gezellig hapje eten.

Terug naar die autoreis. Die is heerlijk ontspannen. Ries is de dj en maakt mijn lievelingsliedje belachelijk (Wonderwall van Oasis voor de geïnteresseerden), Philippe rijdt het hele stuk (lekker gas op de lolly) en Eva en ik kletsen over van alles en nog wat. Een kleine zes uur later rollen we de auto uit. We zijn er! Waar we precies zijn? In de zuidelijke Champagnestreek ook wel Côte des Bar genoemd.Strolling down the vinyards France Visitng France

Spelletjes, kaas en gezelligheid!

Meteen bij aankomst worden we hartelijke verwelkomd door Tim en Resi, de eigenaren van de prachtige locatie waar we de komende nachten slapen. We hebben Tim en Resi al eens eerder ontmoet en al veel vaker gesproken, want op deze plek hopen we volgend jaar te gaan trouwen. Het is heerlijk om weer terug te zijn en zo leuk om deze speciale plek aan goede vrienden te kunnen laten zien!

Niet veel later zitten we met een glas wijn aan de vissoep, kaasplank en apple crumble, terwijl we op de achtergrond de krekels horen tjilpen. Het ultieme vakantiegevoel! De rest van de avond kletsen we en spelen we het leuke spel Concept.Cheers champagne tastings Cote des Bar en Champagne France


Benieuwd hoe we de perfecte locatie voor ons huwelijk vonden? Lees dit blog over het vinden van huwelijkslocaties in Frankrijk!


De ochtend beginnen met champagne 

Met kleine oogjes zitten we aan het ontbijt. We hebben heerlijk geslapen hoor, maar die glazen wijn van gisteren hebben er toch wel even ingehakt. Gelukkig staat na het ontbijt het ultieme medicijn tegen een kater te wachten: champagne!

We hebben namelijk een rondleiding bij de kleine champagneboer Michel Falmet gepland, inclusief proeverij! Daar worden we ontvangen door de gezellige Corinne die samen met haar man Laurent dit champagnehuis runt. Het is een drukte van jewelste vandaag want de champagne wordt geoogst. Normaal gebeurt dit pas halverwege september, maar door de lange en warme zomer, is het nu al zover. Terwijl ze ons rondleidt komen er dus bakken met druiven binnen. Leuk, want nu zien we meteen hoe dit eerste gedeelte van het champagneproductieproces verloopt.Champagne tour Michel Falmet Cotes des Bar en Champagne FranceChampagne tasting France

Druivensap en het echte werk: champagne!

De grote bakken met rode druiven worden in een persmachine geleegd waarna er zoet druivensap uitloopt. Dat het zoet is weten we doordat we een glaasje mogen proeven. Ries vindt het lekker, maar het heeft nog niet veel weg van echte champagne. Ik ben zelf een groter fan van het alcoholische drankje en gelukkig wordt de rondleiding dan ook gevolgd door een champagneproeverij. En dat is lekker! We drinken vier verschillende champagnes, variërend van zeer droog (extra brut) tot wat zoeter (semi sec). Uiteindelijk nemen we meerdere flesjes mee en stappen we de auto weer in voor de volgende stop: lunch.

Sterrenlunch & nog meer champagne…

En dat doen we niet zomaar ergens. Tim heeft voor ons gereserveerd bij een mooi restaurant in het dorpje Colombey-les-Deux-Églises. Het heeft een Michelinster maar is heel netjes geprijsd. En dus genieten we van een heerlijke driegangen-lunch. Het is zelfs geen probleem dat ik geen vlees eet, iets dat toch best uniek is in Frankrijk. Er wordt meteen een alternatief gevonden in de vorm van een heerlijke tarbot.

Na de lunch lopen we rond in het schattige Colombey-les-Deux-Églises. Wij zijn er zelf al eerder geweest, er liggen hier o.a. enkele hotels waar gasten op ons huwelijk zullen slapen. Nu kunnen we het Philippe en Eva laten zien. Eva merkt op dat het lijkt alsof alle huizen hier dezelfde kleur luiken voor de ramen hebben. Inderdaad, overal zien we het liefelijke lavendelblauw terug, heel mooi! Terwijl we rondlopen komen we aan bij champagnehuis Peligri. We hebben wel weer zin in een volgende proeverij!Peligri Champange Cave Cote des Bar France

Het champagneproductieproces

Peligri is ook een champagnehuis dat al generaties lang in de familie is. Dit huis is echter een stuk groter dan dat van vanochtend. We zijn iets minder fan van de champagne hier, maar het is aardig om dit champagnehuis gezien te hebben. Ook omdat we hier meer zien van het einde van het productieproces, inclusief etiketten, gouden omhulsels en kurken.

Na deze proeverij rijden we terug naar ons hotel. Helemaal rozig doen we het rustig aan, even onze ogen dicht op bed en maken we daarna een wandeling om de omgeving wat beter te leren kennen. De zonnebloemen zijn allemaal uitgebloeid maar toch is het een indrukwekkend beeld, al die duizenden groengele kopjes die naar beneden hangen. ’s Avonds spelen we de hele avond spelletjes (o.a. het spel Pandemic hoe toepasselijk ;-)), en genieten we van de kookkunsten van Resi. Oh ja en van port, ik heb in Philippe toch echt mijn mede portliefhebber gevonden. Bucketlist toevoeging: porthuizen in Portugal verkennen!Village Rennepont en Champagne France


Ga je liever naar de noordelijke Champagnestreek? Lees dan dit blog over de Champagneregio rondom Épernay!


Eten, eten en nog meer … champagne!

De volgende ochtend slapen we uit en vertrekken dan naar de markt van Bar-sur-Aube. Die stelt niet heel veel voor maar al snel vinden we een boulangerie met verse pain au chocolat en drinken we bij een cafétje een kopje koffie. Daarna moeten er natuurlijk wel nog even gebakjes gekocht worden bij een schattige patisserie waarna we naar een uitzichtpunt rijden om deze rustig op te eten. Kortom een heerlijk relaxte ochtend!
Picknick on the hill France

Na de gebakjes rijden we richting Bar-sur-Seine, een zuidelijker gelegen Champagnegebied. Onderweg zien we mooie champagnevelden waar druiven worden geplukt. Leuk om dit nu een keer in het echt te zien gebeuren! Wanneer we langs champagnehuis Philippe Fourrier komen, moeten we wel even stoppen, een champagnehuis dat dezelfde naam draagt als Philippe kan alleen maar goed zijn. Ook al zit de dame die de proeverijen doet nog aan haar lunch, toch zijn we welkom en zitten we in mum van tijd weer aan de champagne.

Champagne & Renoir

Het speciale aan dit champagnehuis is dat men hier champagnes maakt die 100% van dezelfde druivensoort gemaakt zijn. Normaal is champagne een melange van meerdere druivensoorten, maar hier niet. Ik vind vooral de 100% Pinot Meunier erg lekker! De auto volgeladen (inclusief champagneglazen met Philippe’s naam erop), rijden we anderhalf uur later weer door richting Essoyes.

In dit mooie dorp heeft de schilder Renoir een tijd lang gewoond. We denken overal de schilderachtige tafereeltjes van zijn schilderijen te herkennen. Het is oprecht een mooie plek die we niet hadden willen overslaan.Village of Essoyes France

De rest van de middag relaxen we weer in ons hotel. Ries en ik wandelen het bos in, waar we even een wild zwijn denken te horen (“we moeten in de boom klimmen” sis ik naar Ries), maar wat een elegant rood hert blijkt te zijn. Na een diner in de buurt eindigen we de avond met potjes biljart. En ook al zal niet iedereen het met me eens zijn, ik vond dat ik dat biljarten best goed kon!


Klik hier voor onze favoriete champagnehuizen in Épernay (de noordelijke Champagnestreek)!


De laatste dag in de Champagnestreek: Troyes

Helaas is de volgende ochtend ook onze laatste dag in Frankrijk aangebroken. En dus laden we na een uitgebreid ontbijt, de auto weer in. Met al die flessen champagne zit deze goed vol. Daarna nemen we afscheid van Tim en Resi, die we over een paar maanden weer in Nederland zien voor de verdere planning van onze bruiloft!Kasteelhoeve Rennepont France

Op weg naar huis maken we eerst nog een stop in de stad Troyes. Ook al is bijna alles op zondag dicht, toch krijgen we een goede indruk van deze mooie stad. De ultieme afsluiting van onze tijd in Frankrijk vinden we bij een kleine Franse vissers marktstand waar we verse oesters, tonijn en een laatste glas wijn drinken.

De terugweg is nét zo leuk als de heenweg en al helemaal gezellig als we onverwacht uitgenodigd worden om nog een hapje bij mijn ouders te gaan eten. Daar zouden we sowieso langs komen om wat flessen champagne achter te laten, maar hoe gezellig om zo dit weekend af te sluiten!

En dat is het dan! Een heerlijk weekend naar de zuidelijke Champagnestreek in Frankrijk! We zijn overigens nog niet klaar met Frankrijk. Als het goed is vertrekken we over twee weken voor een week kamperen naar een zuidelijker stuk van het land!


Fijne hotels in Côte des Bar (Bar-Sur-Aube)

Onderstaande drie hotels liggen allemaal centraal in Bar-Sur-Aube in het gezellige dorp Colombey-Les-Deux-Eglises. Verblijf je liever in Troyes? Klik dan hier. 

Maison & Tartine

Maison Tartine guest house champagne

Gezellige chalets, lodges, appartementen en kamers die van alle gemakken voorzien zijn. De verschillende kamers en lodges liggen verspreid over een zijstraat van het hoofdplein van Colombey-Les-Deux-Eglises. Je slaapt hier vanaf €70.  

Boek hier

Domaine Rennepont

domaine rennepont

De hartelijke gastheer en vrouw Tim en Resi (uit Nederland) laten je compleet thuisvoelen in hun knusse kasteelhoeve. De kamers zijn mooi, de tuin prachtig en het eten heerlijk. Maar het beste is de gezelligheid hier! Je slaapt hier vanaf €65 per kamer.

Boek hier

Hostellerie de la Montagne
d’Huits 

Hostellerie La Montagne Champagne

Dit prachtig luxe hotel heeft een sterrenrestaurant en mooie kamers. Kijk nou naar dat bad op pootjes! Perfect als je op zoek bent naar comfort en luxe maar wel authenticiteit! Je slaapt hier op koninklijke wijze vanaf €140 per kamer. 

Boek hier


Click here for all my blogs on France

Klik hier voor meer blogs over Frankrijk!


Meer blogs over Frankrijk

Leave a reply

Your email address will not be published.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites